Haydar Dümen’e Gelen Beyin Yakan Sorular

Dünyanın En Zengin 10 Porno Yıldızı

Lexington Steele Kimdir?

Olmadık Yerlerde Seks Yaparken Hastanelik Olan 10 Çift

Almanya’da Görülmesi Gereken 10 Yer

Eğlence, Tatil 11 Ağustos, 13:13'de eklendi

Almanya’da Görülmesi Gereken 10 Yer

Avrupa’nın ortasında yer alan ülke ekonomik ve siyasi açıdan zengin bir ülke olmasının yanında sanatsal ve tarihi yapılar açısından da gezip görülmesi gereken yerlerden biridir. Müzik, tiyatro ve felsefe gibi sanat dalları alanında Avrupa medeniyetine büyük katkılar yapan modern ülkeye seyahatinizi gerçekleştirerek, kültürel ve tarihi bir gezi deneyimi yaşayabilirsiniz. İşte seyahatiniz sırasında mutlaka görmeniz gereken 10 yer;
1. Berlin

Tarihi dokusu, hiç bitmeyen gece hayatı, harika restoranları ve sanatsal faaliyetleriyle ilgi toplayan başkent. Şehrin merkezi noktasında 1989’da yıkılan Berlin Duvarının bir kısmında sanat çalışmalarının sergilendiği dünyanın en büyük açık hava galerisi West Side Gallery (Batı Bölgesi Galerisi) bulunmaktadır. Ayrıca Brandenburg Kapısı, Gendarmenmarkt, Bellevue Sarayı ve Charlottenburg Sarayı gibi mimari yapıtları gezerek tarihi anlara şahit olabilirsiniz.
2. Münih


Bavyera’nın başkenti olarak bilinen Münih, yaklaşık 1,5 milyon kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Geleneksel Oktoberfest’in ev sahibi olan şehir sadece bira ve eğlenceden ibaret değil tabi ki. Münih, BMW Müzesi, Munich Residenz, Nymphenburg Sarayı ve İngiliz Bahçesi şehrin önemli yapıtlarını da içinde bulunduruyor.
3. Mittenwald


Alpler’in iklimini yaşamak istiyorsanız Mittenwald tam size göre. 17. yüzyıldan beri keman, viyola ve çello üretimi ile meşhur olan şehir alışılmışın dışında farklı bir deneyim imkanı sağlıyor.
4. Baden-Baden


Baden-Baden, müthiş ayrıcalıklar sunan lüks bir kaplıca kentidir. Baden-Baden’de iki termal havuz ve birçok spa oteli bulunmakta.
5. Leipzig


Sanat festivalleri, müzeleri, sosyal yaşamı sayesinde Almanya’nın kültürünü çok iyi bir şekilde yansıtıyor.
6. Hamburg


“Dünyaya Açılan Kapı” olarak adlandırılan şehir Almanya gezinizde önemli duraklardan biri olmalı
7 – Dachau Toplama Kampı


Almanya’nın kötü geçmişini simgeleyen ve Naziler tarafından kurulan ilk düzenli kamp olma özelliğine sahip toplama kampıdır.
9. Bremen


Beck’s biralarının doğduğu yer olarak bilinen Bremen’de bira fabrikası gezilerine katılabilirsiniz.
10. Stuttgart


Almanya’nın otomotiv sanayinin merkezi bu şehirde Mercedes-Benz ve Porsche’nin genel merkezi bulunuyor. Eğer otomotiv tutkunuysanız kesinlikle gezmeniz gereken bir yer.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Gürcistan’a Nasıl Gidilir?

Gürcistan’a Nasıl Gidilir?

0
0
10 Temmuz, 13:32