HONGQI E-HS9

HONGQI e-hs9 Türkiye’ye Geldi

Çinli lüks elektrikli araba üreticisi Hongqi Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.

Otomotiv pazarındaki hareketlilik tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle sektörün hızla elektriklenmesiyle birlikte yıllardır bu alanda faaliyet gösteren üreticiler elektrikli motorlara ağırlık vermeye ve içten yanmalı araçlara veda etmeye başladı. Kendi ülkemizde de önemli gelişmeler yaşanıyor. Sonuçta Rolls-Royce’un SUV modeline Çinli rakip Türkiye’de lanse edildi.

HONGQI E-HS9 Türkiye’de resmen satışa sunuldu


Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye’nin sahibi olan D&D Motorlu Araçlar A.Ş., Çin’in köklü otomobil üreticilerinden Faw Group’un lüks markası HONGQI E-HS9 elektrikli modelini Türkiye’de satışa sundu. Tasarımından özelliklerine kadar lüks bir kullanıcı deneyimi sunan otomobil, ülkede Rolls-Royce’a rakip olarak lanse ediliyor.

HONGQI E-HS9
HONGQI E-HS9

HONGQI Özellikleri:

FAW Group tarafından devlet başkanları ve üst düzey hükümet yetkilileri için lüks segmentte üretilen HONGQI E-HS9, iç ve dış tasarımıyla lüks kimliğini yansıtırken, 1.731 mm yüksekliği ve 2.010 mm genişliğiyle sınıfının en büyük elektrikli otomobillerinden biri olma özelliğini taşıyor.

HONGQI E-HS9; 551 HP gücünde 245 kW elektrik motoruna sahip. Aynı zamanda 751 Nm tork üretebilmesinin yanı sıra 0-100 km/s hızlanmasını 4,8 saniyede tamamlayabiliyor. Ayrıca 99 kWh bataryası ile yaklaşık 480 km menzil sunuyor.

Araç, sürüş kolaylığı, konfor ve en önemlisi güvenliği en üst düzeye çıkarabilecek gelişmiş teknolojilere sahip. Son olarak aracın Türkiye distribütörünün internet sitesine baktığımızda 8 milyon 400 bin TL‘lik bir fiyat etiketine sahip olduğunu görüyoruz.

D&D Motorlu Araçlar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, etkinliğe katılan konuklara hitaben bir konuşma yaptı: “Bugün burada çok özel bir anı paylaşmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Çin’in en köklü otomobil üreticisi Faw Group’un lüks markası HONGQI’yi Türkiye’ye getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Çin Devlet Başkanı’nın makam aracı olan HONGQI markasının elektrikli E-HS9 modeli ile Türkiye’deki kullanıcılara eşsiz bir lüks deneyimi yaşatacak olmanın heyecanını sizlerle paylaşmaktan da son derece mutluyuz. Böylesine özel bir geceye katılan herkese bir arada olduğumuz için teşekkür ediyorum.”

2 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir