Haydar Dümen’e Gelen Beyin Yakan Sorular

Dünyanın En Zengin 10 Porno Yıldızı

Lexington Steele Kimdir?

Olmadık Yerlerde Seks Yaparken Hastanelik Olan 10 Çift

İphone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Teknoloji 1 Ekim, 11:36'de eklendi

İPhone garanti sorgulamak için Apple destek hattı ile iletişime geçilmelidir. Destek hattı aranarak garanti sorgulama yapmak mümkündür. Fakat Apple destek hattı oldukça yoğun oluyor. Bu yüzden hatta düşmesi saatleri bulabiliyor. Çünkü Apple’ın Türkiye’de bir tane destek hattı var. Bu destek hattı ise İstanbul şehrindedir. İPhone garantisi oldukça uzun olan bir telefondur. Bu yüzden garanti sorgulaması yapmak veya yaptırmak çok nadir rastlanan bir durumdur. Bu durumdan faydalanmak isteyen İPhone sahipleri destek hattına zor da olsa ulaşabiliyor. Fakat bu sadece, İPhone internet adresinden de yapılabilir.

İPhone Telefonlarının Sahte Olup Olmadığı Nereden Anlaşılır?

İPhone telefonun sahte olup olmadığını anlamak için ürünün kutusunu açmaya gerek yoktur. Kutunun üzerinde bir seri numarası vardır. Bu seri numarası ”Apple serial” uygulaması ile taratılarak, sahte olup olmadığı anlaşılabilir. Bunu yanı sıra seri numarasının sonu iki sıfırdan oluşmalıdır. Aksi halde bu İPhone telefonu sahte olabilir. Özellikle Çin’den gelen bu telefonlar pek fazla ömrü olmuyor. Bazen ise özellikle İPhone X gibi çift arka veya ön kamerası olan telefonlarda tek kamera kullanılıyor. Birçok özelliği ise suistimal ediliyor. Apple şirketi ise buna karşılık bir şey yapmıyor.

İkinci El Bir İPhone Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

İlk olarak ikinci el bir İPhone garantisi kesinlikle olamaz. Garanti sadece telefonun ilk kullanıcısına verilen bir ayrıcalıktır. Iphone’nu seri numarası alınarak e-devlet üzerinden kontrol edilmelidir. Eğer kontrol edilmediği takdirde, telefonun sahte veya Çin malı olma olasılığı yüksektir. Telefonun yeni mi yoksa eski mi olduğunu öğrenmek için, Apple sitesinden veya Apple destek hattından garanti sorgulanmalıdır. Eğer telefonun faturası varsa mutlaka ilk sahibinden alınmalıdır.

Başka Ülkelerden Getirilen Telefonun Garantisi Var Mıdır?

Başka ülkelerden getirilen telefonun garantisi vardır. Fakat garantisi ancak o ülkede geçerlidir. Telefon bozulduğunda sadece o ülke telefona hizmet verebilir. Onun dışında ki ülkelerde telefon tamir edilemez ve sökülemez. Üzerindeki seri numarası sadece ve sadece o ülkeye aittir. Bir ülkenin seri numarası başka bir ülkede kullanılamaz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Cowlook Oyun Oynayarak Para Kazan

Cowlook Oyun Oynayarak Para Kazan

0
0
20 Aralık, 11:30
Elektriğin Mucidi Kimdir?

Elektriğin Mucidi Kimdir?

0
0
7 Ekim, 13:49