Odeabank Kimin, Odeabank Sahibi Kim?

Eski Mahkumlara Kredi Veren Bankalar

EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Haydar Dümen’e Gelen Beyin Yakan Sorular

iPhone Mesaj Sesi Nasıl Değiştirilir?

Teknoloji 4 Ekim, 13:44'de eklendi

iPhone Mesaj Sesi Nasıl Değiştirilir?

iPhone, Türkiye’de ve dünya genelinde en yoğun tercih edilen telefon modellerinden biridir. Hal böyle olunca, kullanıcıların telefonun pek çok özelliği ilgili soruları olmaktadır. Bu soruların başında ise “mesajlar” ile ilgili olanlar gelir.

iPhone’da Mesaj Ses Tonu Değiştirme

Sıkça sorulan sorulardan biri olan “iPhone’umda mesaj ses tonunu nasıl değiştirebilirim?” sorusunun cevabını vermek gerekir.

Her telefonda olduğu gibi “mesajlar” uygulaması da cihazınızda yerleşik olarak gelir. Dolayısıyla bu yerleşik uygulamanın fabrika çıkışı, her cihazda aynı olan sabit bir ses tonu vardır. iPhone’lar da bu sesin ismi “Note”tur. Hatta bu ismi gördüğünüzde ismin yanında sabit bir ses tonu olduğunu ifade eden parantez içinde “saptanmış” ibaresini de görürsünüz.

Telefonunuzun mesaj tonunu değiştirmek için kullanabileceğiniz iki yöntem vardır, bunlar; a) telefonun kendi ses tonlarından seçim yaparak değiştirmek ya da b) iTunes Store’dan istediğiniz ses tonunu satın alarak değiştirmektir.

  1. a) Telefonun Kendi Ses Tonlarından Seçim Yapmak

Öncelikle telefonunuzun “Ayarlar” kısmına gidin. Ekranı aşağıya doğru kaydırın. Orada “Sesler” başlığını göreceksiniz. Seslere tıklayın. Tercihlerinizi yapabileceğiniz birkaç seçimin altında “SMS Tonu” başlığını göreceksiniz. SMS Tonuna tıklayın. Açılan ekranda titreşim tercihlerinizle birlikte “Uyarı Tonları”nı da göreceksiniz. Bu tonlar sizin telefonunuzda bulunan, kendi zevkinize göre seçebileceğiniz alternatif mesaj sesi tonlarıdır. Tercihlerinizi buradan değiştirebilirsiniz.

  1. b) iTunes Store’dan İstediğiniz Ses Tonunu Satın Alma

iOS işletim sistemi kapalı kaynak sistemini kullanır. Yüzeysel olarak bahsetmek gerekirse; kapalı kaynak sistemi, kullanıcı hatalarından kaynaklı işletim sistemi çökmelerini engeller ve daha az kaynak kullandığından cihaz için hızlı ve kolay bir kullanım sağlar. Fakat bu sistemin bir dezavantajı olarak kullanıcının telefonda yapabilecekleri de sınırlanmaktadır. Yazılım sizi mecburen ücretli içerikleri satın almaya yönlendirir.

iTunes Store da tıpkı Mesajlar gibi yerleşik bir uygulamadır. Telefonunuzda hazır olarak bulunur. Bu uygulamayla filmden müzik albümlerine, ses tonlarından e-kitaplara birçok içeriğe ücreti karşılığında sahip olabilirsiniz.

Eğer mesaj ses tonunuzu iTunes’dan seçerek değiştirmek isterseniz yapmanız gereken şunlardır; “Ayarlar”a gidin. “Sesler”i açın. Ekranda “Mağaza” başlığı altında “Ton Mağazası” seçeneğini göreceksiniz. Tıklayın. İnternet bağlantınız yoksa Wi-Fi ya da hücresel verinizle internete bağlanmalısınız. Telefonunuz sizi mağazaya yönlendirecektir. Seçtiğiniz ses tonuna gerekli ödemeyi yaptıktan sonra tıpkı yukarıda anlatıldığı gibi mesaj tonunuzu ayarlayıp değiştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Mail: gkhancelik@gmail.com