PlayStation 5 Ücretsiz Oyunları

Oynaması ücretsiz olan playstation 5 oyunları listesi

Maalesef döviz kurunun yükselmesi hayatın her alanında fiyatların yükselmesine neden oluyor. Oyun sektörü de şüphesiz bu artışlardan nasibini aldı. Birkaç yıl önce bütçemizi zorlamadan istediğimiz oyunu oynayabiliyorduk. Şimdi işler biraz değişti. Ancak ücretsiz oynanan oyunların sayısı önemli ölçüde arttı. Oynaması ücretsiz model, ücretsiz olarak temel bir deneyim sunar ancak kozmetik ürünler ve sezon biletleri gibi içeriklerden para kazanır. Oyunseverler için iyi bir tercih olan bu oyunlar çoğunlukla battle royale tarzında olsa da aralarında oldukça farklı ve güzel yapımlar da mevcut. İşte PS5 için en iyi ücretsiz oyunların listesi;

Call of Duty: Warzone 2.0

Call of Duty: Warzone 2.0 Ps5
Call of Duty: Warzone 2.0

Fortnite ve PUBG Battlegrounds gibi battle royale oyunlarının başarısından sonra, yayıncılık devi Activision’ın da bu mücadeleye girmesi an meselesiydi. Mantıklı seçim, halihazırda yerleşik bir oyuncu tabanına sahip olan popüler Call of Duty serisiydi. İlk olarak 2020’de piyasaya sürülen Call of Duty: Warzone, Call of Duty: Modern Warfare’in çok oyunculu modunun ikinci sezonunu başlattı.

150 oyuncuyu aynı maçta bir araya getiren battle royale oyunu, temel olarak birinci şahıs nişancı serisinin standart oynanışını, oynanabilir alanın daralması ve kullanıcıların öldürüldüğünde elenmesi gibi geleneksel battle royale unsurlarıyla birleştiriyor.

Fortnite

Popülerliği ve muazzam başarısı sayesinde Fortnite, oynaması en iyi ücretsiz oyun olabilir. Ancak bu oyun devi her zaman şimdiki kadar büyük bir başarı elde etmedi. Fortnite ilk piyasaya sürüldüğünde oyuncuların bir ekibin parçası olarak çalışarak ölümsüz düşman ordularıyla mücadele ettiği bir zombi hayatta kalma oyunuydu. Yapı mekaniği, o oyunda yer alan kule savunma unsurlarının bir parçasıydı ve daha sonra gelen rekabetçi çok oyunculu moda aktarıldı.

İlk battle royale oyunu olmasa da türü popülerleştiren oyun Fortnite oldu. Nişancı oyunlarını seven herkes bu sürüme bir şans vermek isteyecektir ve geniş oyun içi haritadan kilidi açılacak çok sayıda kozmetik öğeye ve silaha kadar keşfedilecek pek çok içerik bulunmaktadır.

Rocket League

Playstation 5 ücretsiz oyunları

En iyi ücretsiz Playstation 5 oyunları listemizde Rocket League var! 2008 yılında Psyonix, oyuncuların sporcular yerine motorlu araçlar kullanarak büyük boyutlu futbol maçlarına katıldığı bir PS3 oyunu olan Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars’ı yarattı. Konsept hiçbir zaman hak ettiği başarıyı bulamadı ve ekip 2015 yılında Rocket League’in piyasaya sürülmesiyle tekrar denedi.

Başlangıçta bir abonelik oyunu olan Rocket League, selefinin gelişmiş haliydi. Daha yüksek kare hızı, özel çevrimiçi sunucular ve daha karmaşık bir fizik motoruyla oyun, aksiyonun aniden çok daha eğlenceli hale geldiği noktaya kadar ustaca geliştirildi. PC ve Playstation 4’te büyük beğeni topladı ve hızla diğer platformlara da taşındı.

Apex Legends

Respawn Entertainment, 2019 yılında kalabalık battle royale pazarına Apex Legends ile giriş yaptı. Aynı stüdyo tarafından geliştirilen Titanfall serisini temel alan ücretsiz oynanabilen kahraman nişancı oyunu, birçok farklı oyun türünün unsurlarını birleştiriyor.

Bu battle royale oyunu, diğer oyuncuları kalıcı olarak ortadan kaldırma yeteneği ve daralan oynanabilir alan gibi türde standart hale gelen birçok unsuru içeriyor. Ancak bunları kahraman nişancı unsurlarıyla birleştiriyor. Bu, oyuncuların her maç için seçtiği oyun içi savaşçılar olan her Efsanenin benzersiz beceri ve yeteneklere sahip olduğu anlamına gelir. Oyun tarzınıza en uygun olanı bulmak ve takımınızın geri kalanını tamamlamak başarı için çok önemlidir.

2 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir