Haydar Dümen’e Gelen Beyin Yakan Sorular

Dünyanın En Zengin 10 Porno Yıldızı

Lexington Steele Kimdir?

Olmadık Yerlerde Seks Yaparken Hastanelik Olan 10 Çift

Sadece Zeki İnsanların Sahip Olduğuna En Belirgin 5 Özellik

Genel 20 Eylül, 13:31'de eklendi

Sadece Zeki İnsanların Sahip Olduğuna En Belirgin 5 Özellik

Bir insanı zeki olarak tanımlamak için gerekli olan özellikler nelerdir? Hafızasının ne kadar kuvvetli olduğu mu? Hangi okuldan mezun olduğu mu? IQ seviyesi mi? Zor zamanlarda doğru kararlar verip, kötü durumların içinden nasıl çıkılması gerektiğini bilmesi midir? Bir kişiyi akıllı olarak tanımlamak için gerekli olan nedir? Bir kişiye zeki diyebilmek için iyi bir eğitim almış olması gerekli diye düşünüyorsanız, bunun yanlış olduğunu söyleyelim. Doğru düzgün bir eğitim hayatı olmamasına rağmen dünyanın en başarılı isimleri arasına girmeyi başarmış pek çok ünlü isim var. Oprah Winfrey, Steve Jobs, Mark Zuckerberg de eğitim hayatında başarısız olan ünlü isimler arasında. Bir kişiyi zeki olarak adlandırabilmek için pek çok özellik gerekmektedir. Bunlardan 5 tanesini sizin için sıralıyoruz.

  1. Zeki İnsanlar Sorumluluk ve İhtiyat Sahibidir

Zeki insanlar sorumluluk bilincine sahiptir. Nerede ne yapacaklarına bu bilinç doğrultusunda karar verirler. Kendilerine düşen sorumluluğu yerine getirmeden rahat demezler. İhtiyatlı davranmak, cimri olmak ile karıştırılmamalıdır. Tasarruf etmenin önemine inanırlar. Temel ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yaşayıp, gereksiz harcamalardan kaçınır.

  1. Başkalarına Değil, Kendilerine Güvenirler

Çevrelerinde çok insan vardır, fakat herhangi bir durumda sadece kendilerine güvenirler. Sorunlarla tek başına mücadele edilmesi gerektiğine inanırlar.

  1. Bakış Açıları Geniştir

Dar bir bakış açısına değil, geniş bir vizyona sahiptirler. Her şeyin en makul ve en doğrusunu öğrenmek için uğraşırlar.

4.Geçişteki Hatalarından Ders Alırlar Ama Geçmişe Takılı Kalmazlar

Geçmiş, onlar için yanlışlarını görebilecekleri bir derstir. Bu dersten gereken bilgiyi alıp, gelecekte bu tip hataları yapmamaları için yol oluştururlar.

  1. Şansa İnanmazlar

Zeki insanlar, diğer insanların aksine karşılarına çıkan olumlu veya olumsuz olaylarda şans faktörüne inanmazlar. Başarmak için ellerinden geleni yapmalarını gerektiğine, ancak bu şekilde başarıya ulaşacaklarına inanırlar.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Instagram Begeni Al

Instagram Begeni Al

0
0
11 Kasım, 13:00
Elektriğin Mucidi Kimdir?

Elektriğin Mucidi Kimdir?

0
0
7 Ekim, 13:49
Sahte Plaka Takmanın Cezası

Sahte Plaka Takmanın Cezası

0
0
5 Ekim, 10:47
Hapiste Yazılan 10 Eser

Hapiste Yazılan 10 Eser

0
0
19 Eylül, 12:25
Booking İndirim Kuponu

Booking İndirim Kuponu

0
0
30 Temmuz, 11:00