Yenilen Apple M3 Çipi Tanıtıldı

Apple mac bilgisayarları için ürettiği apple m3 çiplerini tanıttı.

Apple’ın yeni M3 çipi sadece Apple hayranları arasında değil, tüm dünyada büyük bir heyecan ve spekülasyon yarattı. Olası sürümü ve güç vereceği fantastik cihaz yelpazesi hakkında ortaya çıkan çok sayıda hikaye ile M3 çipine ve Apple aygıtları dünyasındaki geleceğine tam bir giriş yapmanın zamanı geldi.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre, M3 çip Apple’ın Mac portföyünü elden geçirecek. İlk lansman 13 inç MacBook Pro, 13 inç MacBook Air ve 24 inç iMac’i içerecek. Ancak Gurman, 15 inç MacBook Air’in M3 versiyonunun birkaç ay içinde gelebileceğini söylüyor. M3 çipinin en son 3nm sürecini kullanması ve selefi M2’ye göre önemli performans ve güç verimliliği avantajları sunması bekleniyor.

MacBook Pro ve iMac modellerini içeren yeni bilgisayarlar önümüzdeki hafta satışa sunulacak ve geçen yılki modellerle aynı tasarıma sahip olacak, ancak yeni çiplerle donatılacak. Apple’ın iMac’i Nisan 2021’den bu yana güncellenmemişti ve MacBook Pro modelleri Ocak ayında bir çip yükseltmesi almıştı. Apple ayrıca Haziran ayında 15 inçlik bir MacBook Air dizüstü bilgisayar piyasaya sürdü.

Apple yöneticileri makinelerin Intel’inkilerden çok daha hızlı ve verimli olduğunu vurguladılar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir